Po dvou experimentálnĂch albech, koketujĂcĂch mimo jinĂ© s náznaky funky a disco music, se Naz vrátili k pĹ™ĂmoÄŤaĹ™ejšĂmu a agresivnÄ›jšĂmu (i kdyĹľ stále mĂrnÄ› experimentálnĂmu) soundu. Na tuto charakteristiku nejvĂce pasujĂ strhujĂcĂ "Expect No Mercy" nebo "Gimme What's Mine", razantnĂ a s gustem podaná "Kentucky Fried Blues", taneÄŤnÄ› odpĂchnutá "Revenge Is Sweet" nebo funky rock "New York Broken Toy".
Všechny disponujà obrovskou, až sugestivnà naléhavostà a velice plným zvukem (dobrá práce, Manny!).
OdlehÄŤenÄ›jšà a lĂbivÄ›jšà stránku alba pak reprezentujĂ melodickĂ© glamovĂ© hitovky "Gone Dead Train" a "Place In My Heart". Velice potěšujĂcĂ je návrat bluesovĂ˝ch elementĹŻ do vĂ˝razovĂ©ho rejstĹ™Ăku kapely (countryová dvanáctka "Busted" a uĹľ zmĂnÄ›ná "Kentucky Fried Blues").
PomalĂ˝, slide kytarou a bluesovĂ˝mi sĂłly koĹ™enÄ›nĂ˝ kousek "All The King's Horses" jsou typiÄŤtĂ melodiÄŤtĂ Nazareth , pĹ™i nichĹľ má posluchaÄŤ pĹ™ĂjemnĂ˝ pocit, Ĺľe vÄ›ci jsou tak, jak majĂ bĂ˝t. ZĹ™ejmÄ› ne náhodou tato skladba originálnĂ album uzavĂrá.
Reedice z roku 2002 (30th Anniversary Edition) v bohatĂ© bonusovĂ© části nabĂzĂ mimo jinĂ© i dvÄ› na CD dĹ™Ăve nevydaná béčka singlĹŻ - "Greens" a "Desolation Road". ObÄ› jsou v podstatÄ› stylovou kvintesencĂ celĂ©ho alba a hlavnĂmu materiálu ostudu rozhodnÄ› nedÄ›lajĂ.
Expect No Mercy je svěžà a nesmĂrnÄ› sviĹľná deska, která patřà v diskografii Naz k tÄ›m nejlepšĂm. S odstupem ÄŤasu jsem si ji spoleÄŤnÄ› s následujĂcĂ No Mean City (kterou beru jako pĹ™ĂmĂ© pokraÄŤovánĂ ENM) oblĂbil ještÄ› vĂce neĹľ klasická alba z let 1973 – 1975.
HodnocenĂ je tedy nasnadÄ›.
↧